Kurs PHP i Laravel
na maksa praktyczny

Sprawdź darmowy kurs programowania w PHP oraz Laravelu. Pobierz kurs w formie darmowego e-booka bezpośrednio na Twojego maila. Możesz również przejść do kursu online na stronie.

Napisz własną aplikację webową

Krok 1

Opanuj podstawy PHP

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem webowym, opanuj podstawy. Naucz się, jak działają zmienne, pętle, warunki czy tablice. Kompletny kurs podstaw PHP.

ZACZNIJ TUTAJ

Krok 2

Poznaj framework MVC (Laravel)

Gdy już rozumiesz podstawy i znasz klasy i obiekty, naturalnym kolejnym krokiem jest framework MVC. Osobiście polecam Laravela, z którego namiętnie korzystam w niemal każdym projekcie aplikacji.

LARAVEL TUTAJ

Krok 3

Programuj i nie przestawaj

Praktyka czyni mistrza. Gdy już opanujesz korzystanie z PHP oraz Laravela, nie przestawaj pisać kodu. Każda nowa aplikacja to dalszy rozwój. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy, daj znać.

KONSULTACJA TUTAJ

Podstawowy kurs PHP dla początkujących

Cześć! Odwiedzasz właśnie kurs programowania podzielony na kilka rozdziałów. W skład każdego rozdziału wchodzą lekcje poświęcone wybranej tematyce programowania w PHP.

Podstawowy kurs PHP jest już dostępny w całości! Możesz uczyć się go online lub pobrać wszystkie lekcje w formie wygodnego i obszernego e-booka. Do tego zapraszam do zapoznania się z blogiem, na którym piszę na tematy związane z PHP oraz freelancingiem.

Chcesz przejść od razu do nauki? Zacznij od Instalacji środowiska do nauki PHP.

Kilka informacji o języku PHP

PHP jest językiem skryptowym działającym po stronie serwera. Osadza się go w kodzie HTML w postaci bloków ograniczonych znacznikami <?php ?>, które są przekształcane na HTML podczas każdorazowego odświeżenia strony. Kod PHP jest wykonywany po stronie serwera, który interpretuje składnie i wysyła odpowiednio zmodyfikowany kod HTML. Użytkownik strony może zobaczyć jedynie efekt, nie mając wglądu do napisanego przez nas skryptu.

Język PHP stworzony został w 1994 roku przez Rasmusa Lerdorfa. Jest to produkt Open Source, czyli każdy ma swobodny dostęp do jego kodu źródłowego, który można dowolnie modyfikować i rozprowadzać. Strona główna PHP wraz ze szczegółową specyfikacją to www.php.net.

Dla kogo jest ten kurs?

Lekcje programowania w PHP przygotowane zostały z myślą o osobach nie mających pojęcia o tworzeniu dynamicznych treści na stronie. Jeśli opanowałeś język HTML i szukasz dalszego rozwoju w branży programowania stron WWW, ten kurs z pewnością pomoże Ci obrać właściwy kierunek. Porusza podstawowe zagadnienia i prezentuje ich praktyczne zastosowania. Podsumowując, jeżeli znasz podstawy HTML i szukasz czegoś więcej – dobrze trafiłeś. Jeśli natomiast płynnie programujesz w PHP i chcesz poszerzyć swoją wiedzę o nowe zagadnienia – prawdopodobnie powinieneś poszukać gdzieś indziej.

Co będę potrafił po opanowaniu wszystkich lekcji?

Kurs PHP przygotowany jest tak, aby uczestnik, krok po kroku, zapoznał się z podstawową funkcjonalnością języka PHP, m. in.:

  • tworzenie zmiennych i przypisywanie im wartości
  • obsługa tablic
  • korzystanie z instrukcji warunkowych oraz pętli
  • tworzenie własnych funkcji
  • używanie wyrażeń regularnych
  • obsługa plików
  • tworzenie oraz niszczenie sesji i ciasteczek
  • omówienie funkcji graficznych

Po dotarciu do końca kursu uczestnik z łatwością napisze: logowanie użytkowników przy pomocy sesji, automatyczne zmniejszenie obrazka, wyświetlanie losowego tekstu lub zależnego od pory dnia / tygodnia / roku, sprawdzanie poprawności wpisanego adresu e-mail czy zapisywanie i odczytywanie z pliku. Najważniejszą jednak korzyścią powinno być przyswojenie sobie standardów programowania w PHP oraz sensu jego użycia.

Od czego zacząć?

Wszelkie informacje o instalacji niezbędnego środowiska do nauki PHP znajdują się w lekcji 1.1, Instalacja środowiska do nauki PHP. Kurs PHP jest całkowicie darmowy i korzystać z niego może każdy. Życzę miłej lektury oraz licznych sukcesów!