Za darmo na e-mailPraktyczny kurs PHP (aż 200 stron!)

Krok po kroku, opanuj podstawy PHP za darmo - praktyczny kurs w formie e-booka prosto na Twój e-mail

Faktura w PHP

Rozwiązane2.95K viewsfaktura mysql php
0

Mam w swojej aplikacji do obsługi serwisu usługowego wystawianie faktur. Niby wszystko jest ok bo do bazy MySQL do osobnej tabeli faktury wrzuca rekordy i kolumna ID auto-increment robi za numer faktury więc każda faktura ma inny numer. Problem w tym że jak skończy się rok to chciałbym aby licznik faktur startował znów od 1 tak żeby każdy rok miał określoną ilość faktur i tak co rok od początku. Ja nawet nie potrzebuję żeby każdy miesiąc startował od początku. Jak to się robi bo nie mogę jakoś tego ogarnąć? Może dodatkowa kolumna żeby wrzucał coś w stylu FV1/2020?

Dzięki, Mariusz

Question is closed for new answers.
Mariusz Połaski Selected answer as best 1 listopada 2020
Add a Comment
1

Hej Mariusz,

zdecydowanie tak, dodatkowa kolumna z ID Faktury będzie polecanym rozwiązaniem. Ten numer określisz pobierając ostatni numer faktury z danego roku. Jeśli jeszcze nie było wystawionej żadnej faktury, to tworzysz FV1/2020. Jeśli pobrałeś numer FV5/2020, to nowym numerem będzie FV6/2020 itd.

Przyda Ci się data wystawienie faktury w osobnej kolumnie, po której będziesz w stanie stwierdzić, jak wygląda sytuacja w danym roku.

Marcin Wesel Posted new comment 1 listopada 2020

Dzięki Marcin, o tej dodatkowej kolumnie to pomyślałem w trakcie pisania zapytania 🙂 ale zawsze warto sprawdzić jak to robią fachowcy. Kolumnę z datą timestamp to miałem od razu bo z niej pobieram rok żeby po ukośniku wstawiał właśnie rok wystawienia 🙂

Tak się przy okazji pochwalę że w końcu rozgryzłem wysyłanie SMS poprzez SMSAPI.PL chociaż jak zwykle nie było prosto, no w każdym razie pięknie śle wiadomości przy tworzeniu zlecenia a po zakończeniu prac zaprasza po odbiór instrumentu 🙂

Add a Comment
Ominiesz taką okazję?Praktyczny Kurs PHP (aż 200 stron!) za darmo

Gorąco polecam, naprawdę warto skorzystać! To nic nie kosztuje. Krok po kroku, opanuj podstawy PHP za darmo - praktyczny kurs w formie e-booka prosto na Twój e-mail.