Za darmo na e-mailPraktyczny kurs PHP (aż 200 stron!)

Krok po kroku, opanuj podstawy PHP za darmo - praktyczny kurs w formie e-booka prosto na Twój e-mail

PHP

Programista PHP zarobki – ile zarobisz programując

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zarobki programisty PHP – fakt, na który ciężko narzekać

Zastanawiałeś się kiedyś, ile mógłbyś zarobić, pracując jako programista PHP? Może czas już przekształcić hobby w pewny zawód, zapewniający stały i pokaźny dochód. Pójść o krok dalej i poszukać zatrudnienia lub długoterminowego kontraktu.

Wg danych opublikowanych w witrynie wynagrodzenia.pl, średnia pensja programisty PHP na etacie wynosi 4410 PLN Brutto. Ogólny przekrój wynagrodzeń kształtuje się następująco:

Zarobki Programisty PHP
źródło: wynagrodzenia.pl

Dodatkowo, poza niezłą pensją programiści mogą liczyć na wiele ciekawych benefitów. Najczęstsze z nich to:

Benefity programisty PHP
źródło: wynagrodzenia.pl

Jeśli zebrać w całość pensję przekraczającą średnią krajową, służbowy komputer i wygodną pracę z domu bez dojazdów, kształtuje nam się bardzo kusząca wizja.

Jest jednak sposób, by wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy miesięcznie, przy tym samym nakładzie pracy i podobnych benefitach. Wystarczy, zamiast umowy o pracę, wejść w długoterminową współpracę B2B. Polega to na tym, że sami zakładamy działalność gospodarczą i fakturujemy co miesiąc naszego pracodawcę.

To podejście daje dużo większe możliwości. Przez Twoje ręce przepłynie znacznie większa gotówka i na własnej skórze poznasz, jakim bólem są podatki. Będziesz miał możliwość np. wzięcia samochodu w leasing, kupna laptopa na własną firmę, czy świadomie obniżać kwoty podatku, generując odpowiednie koszta.

Co muszę potrafić, by znaleźć pracę jako programista PHP

Najważniejsze to dobre chęci, zdolność i gotowość do uczenia się nowych rzeczy oraz umiejętność łatwego i sprytnego rozwiązywania problemów (prościej mówiąc – inteligencja). Doświadczenie i wiedza programistyczna również się przydają i grają decydującą rolę przy negocjacji wynagrodzenia. Jednak, wiedzę programistyczną nabędziesz w 3 miesiące, doświadczenie w rok, a inteligencji, sprytu i chęci nie nauczy Cię nikt. Dlatego, w moim odczuciu, są to cechy kluczowe każdego kandydata.

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na programistę PHP.

Podstawowe pojęcia, które wypada znać i rozumieć, aplikując na stanowisko programisty PHP

  • podstawy przedstawione w części pierwszej i drugiej  kursu
  • architektura oprogramowania typu klient-serwer
  • wyrażenia regularne
  • sesje (zmienne sesji, czas trwania)
  • web service
  • REST i SOAP
  • wyjątki (blok try catch)
  • programowanie obiektowe (klasy)
  • tablice superglobalne ($_SERVER, $_POST, $_GET, $_ENV etc.)
  • operacje na bazie danych

Jeśli będziesz chciał spróbować swoich sił, wyślij CV na adres: praca@kursphp.com

Poszukujemy programistów, którzy chcą zarabiać prawdziwe pieniądze, dobrze się przy tym bawiąc. Być może kolejnym będziesz właśnie Ty!

Programista freelancer od 2010 roku. Z PHP związany od 2008, w którym to wykonuję najwięcej zleceń. Autor dwóch książek: Praktyczne PHP i MVC w PHP od zera. Hobbystycznie prowadzę internetowy kurs PHP online, który doczekał się dziesiątych urodzin.

komentarze 2

Dodaj komentarz

Ominiesz taką okazję?Praktyczny Kurs PHP (aż 200 stron!) za darmo

Gorąco polecam, naprawdę warto skorzystać! To nic nie kosztuje. Krok po kroku, opanuj podstawy PHP za darmo - praktyczny kurs w formie e-booka prosto na Twój e-mail.

Jeszcze nie jest za późnoPobierz Kurs PHP (aż 200 stron!) zupełnie za darmo!

Jeśli miałbyś wziąć tylko jedną rzecz z tej wizyty, zabierz właśnie ten darmowy kurs PHP. Praktyczny kurs w formie e-booka prosto na Twój e-mail.